Tėvelių choras

Pradžioje – šiek tiek statistikos, arba apie tai, kas matoma akimis. Tėvelių choro veikloje šiais metais dalyvavo 25 dainininkai – 16 tėvelių ir 9 vaikai. Įvyko 38 repeticijos ir 7 pasirodymai.
Choras aktyviai dalyvavo mokyklos ir miesto meninėje veikloje. Dainavome Mokytojo dienos koncerte, Kalėdiniame chorų koncerte mokyklos bendruomenei, koncerte, skirtame Kovo 11-ajai paminėti, Padėkos dienos renginyje, Puodžių gatvės šventėje.
Tėvelių choras pasirodė ir 2 konferencijose: respublikinėje mokinių tėvų konferencijoje „Vaiko sėkmę kuriame kartu“ Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijoje ir respublikinėje mokinių mokslinėje konferencijoje „Tolerantiška mokykla – saugi visuomenė“ Klaipėdos Universitete.
Dar keletas žodžių apie tai, kas matoma širdimi. Tai kokia ta stebuklinga dainavimo galia? Apmąstant visą šį procesą, man iškilo štai toks vaizdinys:
Pavyzdys. Mes visi, o ypač vaikai, mokomės iš pavyzdžio. Dalyvaudami chorinėje veikloje mes gauname progą parodyti vieni kitiems pavyzdį kaip bendrauti, kaip būti atsakingu, kaip mylėti dainą.
Tarpusavio ryšiai. Mes geriau pažįstame vieni kitus, kartu išgyvename jaudulį prieš koncertą, dainavimo džiaugsmą, nuotykius, kurių neišvengiamai pasitaiko mūsų koncertiniame gyvenime.
Įkvėpimas. Anot P.Čaikovskio, įkvėpimas ateina bedirbant, o tada gimsta įvairiausi kūrybiniai sprendimai, kurie mus veda pirmyn.
Siekis būti geresniais. Kai mes kartu, visi norime būti šiek tiek geresniais, nei esame.
Laimė, džiaugsmas – tai gyvenimo energija.
Tobulėjimas. Jis vyksta visomis kryptimis, ne tik dainavime.
Viską apjungia bendrystės jausmas – nes kiekvienas iš mūsų yra kelias kitam žmogui.
„Laukdavau ir dabar vis dar laukiu tų mūsų repeticijų kaip šventės. Gal tik vaikystėje taip labai laukdavome gimtadienių. Kažkoks panašus jausmas. Labai gera, kai susirenka visiškai skirtingi žmonės, kuriuos jungia tik muzika, daina. Įėjus į klasę visų blogos nuotaikos pasilieka už durų. Įsijungia šypsena, gera nuotaika. Ir visa tai yra tikra, nesumeluota!“- rašo dainuojanti mama Ligija.
Labai dėkoju visiems dainininkams už pasitikėjimą, entuziazmą, ištvermę ir įkvėpimą, koncertmeisterei Jurgitai Platūkienei – už fantastišką grojimą. Linkiu visiems gero poilsio ir gražios vasaros.
Taip pat norėčiau pakviesti ir tuos tėvelius, kurie dar abejoja, įsijungti į mūsų choro veiklą ateinančiais mokslo metais. Labai laukiame bendraminčių.

Mokytoja Sigita