„Lost in translation“

2020 metais gausus S. Dacho progimnazijos moksleivių būrys dalyvavo respublikiniame vertėjų ir iliustratorių konkurse „Tavo žvilgsnis“. Belaukiant rezultatų ir siekiant pristatyti jaunųjų vertėjų nuveiktą rimtą darbą – angliškos pasakos vertimą į lietuvių kalbą, sumanytas anglų k. pamokų ciklas mokyklos skaitykloje „Lost in translation“. Bibliotekininkė Dalia Kikilienė 3–6 kl. mokiniams akcentavo vertėjų darbo svarbą, nes be jų užsienio autorių knygų skaityti negalėtume. O kūrinių tokia gausybė! Knygų apsuptyje smalsu bei įdomu klausytis tekstų originalo kalba ir klasės draugų pristatomų vertimų, kurių būta skirtingų. Jaunieji vertėjai dalinosi patirtimi ir mėgavosi draugų komplimentais. Pasirodo, ne taip lengva suvaldyti žodžius prieš suguldant juos į sakinį. Šio ciklo pamokos abejingų nepaliko.

Anglų k. mokytoja Saulė Likpetrienė ir bibliotekininkė Dalia Kikilienė