Mūsų mokiniai mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“

Festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ (rengiamas nuo 2004 m.) yra didžiausias mokslo populiarinimo renginys Lietuvoje. Kuriant Mokslo festivalio programą dalyvauja šimtai mokslininkų, doktorantų, studentų ir net gimnazistų. Turinio įvairovė, kuo platesnis įvairių mokslo sričių, taip pat meno atspindėjimas ir interaktyvumas – toks dabar yra pagrindinis programos sudarytojų siekis. Norima, kad ypač jaunieji lankytojai ne tik sužinotų apie naujausias mokslo ir technologijų tendencijas, bet ir patys galėtų tas technologijas išbandyti, kad suvoktų plataus, tarpdisciplininio išsilavinimo, kūrybiškumo reikšmę ir pasiruoštų nenuspėjamai ateičiai.

Šiemet mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ veiklas turėjo galimybę išbandyti 4c, 5a ir 5Σ klasių mokiniai. Dalyvavome Klaipėdos verslo kolegijos praktinėse veiklose:

Kurk finansinę ateitį skaitmeninėmis priemonėmis“, kur dalyvavo diskusijoje apie finansinės ateities bei planavimo svarbą kiekvienam žmogui. Dažnai žmonės susiduria su finansinių lėšų trūkumu ir nežino kaip jų rasti skaitmeninėje erdvėje. Mokiniai buvo supažindinti su sutelktinio finansavimo, kaip finansinės ateities užsitikrinimo, galimybėmis.

Pasitikrink, ar gerai išsivalei dantis ir pasikartok dantų valymo principus“, kur naudojant specialią dantų pastą „Piksters Plaque Glo“, vaikai įsivertino dantų valymo efektyvumą.

Kūrybiškumas kiekvieną dieną“, kur praktiškai išbandė kūrybiškumo skatinimo būdus, ugdė gebėjimą pamatyti/spręsti situacijas kūrybiškai. Sprendė praktines problemas.

Džiaugiamės patirtais įspūdžiais ir laukiame kitų metų renginių.

Biologijos mokytoja Auksė Dapkevičienė, matematikos mokytoja Agnė Ramonaitė ir pradinių klasių mokytoja Jolanta Lekavičienė

Klaipėdos miesto mokinių „Mero taurės“ sporto žaidynių apdovanojimai

2020 m. rugsėjo 21 d. Klaipėdos Koncertų salėje įvyko iškilmingas renginys – „Mero taurės“ sporto žaidynių apdovanojimai. Suvedus visus 2019–2020 mokslo metų sportinių varžybų rezultatus, Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos sportininkams progimnazijų grupėje atiteko II-oji vieta.

Atstovaudami sportininkus, renginyje dalyvavo „Mokinių lyderių klubo“ mokiniai, kurie į sceną lipo kartu su ilgamečiu progimnazijos fizinio ugdymo mokytoju Kęstučiu Šimkumi.

Sveikiname visus progimnazijos sportininkus su gražiu laimėjimu ir tariame jiems garsų AČIŪ!!!

8t klasės teatrinukai sveikina mokyklos sportininkus

Mokslo metų pradžios šventė

2020 metų Rugsėjo 1-osios šurmulys buvo šiek tiek kitoks nei įprasta. Šventiniai susitikimai, pirmosios pamokos, atsižvelgiant į saugumo ir srautų reguliavimo reikalavimus, atskirose klasėse prasidėjo nuo ankstaus ryto ir tęsėsi iki vakaro.

Į bendrus renginius priešais mokyklos šimtametes arkas, Kuršių aikštėje, buvo pakviesti tik pirmųjų klasių mokiniai ir jų tėveliai. Skirtingoms klasių grupėms net du renginius naujiesiems progimnazijos mokinukams organizuoti gelbėjo Teatro klasių ir Mokinių lyderių klubo (-M.L.K.-) mokiniai.

Pasiekimai Europos šalių geografijos olimpiadoje

2020 m. rugpjūčio 29 d. Europos šalių geografijos olimpiadoje dalyvavo ir mūsų mokyklos 8a klasės mokinys Maksim Borovec. Dėl COVID-19 šiais metais buvo atšauktos visos 2020 m. turėjusios įvykti tarptautinės geografijos olimpiados, tačiau serbų iniciatyva buvo surengta analogo neturinti nuotolinė Europos šalių geografijos olimpiada, kurioje dalyvavo apie 15 valstybių.  Mokiniai atliko tris užduotis: praktines, vaizdines ir teorines. Visos užduotys buvo atliktos anglų kalba. Džiaugiamės, kad Maksimas puikiai pasirodė visose rungtyse ir laimėjo bronzos medalį.

Tai ne pirmas moksleivio pasiekimas geografijos srityje. Sausio mėnesį Lietuvos ADVENTUR 2020 nacionaliniame  geografijos žinių konkurse laimėjo sidabrą, o Klaipėdos miesto (krašto) profesoriaus S.Vaitekūno geografijos olimpiadoje tapo absoliučiu nugalėtoju. Mokinį ruošė geografijos mokytoja Vilma Norvaišienė.

Mokymo(si) tvarkos atmintinė

Klasių kabinetai ir auklėtojai

Judėjimo schemos

Įsakymas dėl COVID-19 valdymo priemonių plano organizuojant ugdymo procesą progimnazijoje

Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos COVID-19 ligos valdymo priemonių planas organizuojant ugdymo procesą

Asmens higienos (kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, rankų higienos) laikymosi taisyklės

Rekomendacijos dėl rankų higienos

Atmintinė mokiniams

Atmintinė tėvams (rūpintojams, globėjams)

Teigiamų pokyčių link judame kartu su „Renkuosi mokyti!“

Šiuos mokslo metus pradedame su dar didesniu noru ir nauju iššūkiu – prisijungėme prie programos „Renkuosi mokyti!“ ir esame pasiruošę savo mokykloje inicijuoti teigiamus pokyčius. Šios programos tikslas – sutelkti Lietuvos mokyklas bendram darbui, kad kiekvienas mokinys patirtų mokymosi sėkmę ir būtų savo mokyklos bei šalies kūrėjas. Tad džiaugiamės turėdami galimybę būti šios bendruomenės dalimi ir savo mokykloje įgyvendinti pokyčio projektą.

Programa remiasi įtraukiojo ugdymo samprata ir per dvejus programos įgyvendinimo metus kviesime visą mūsų mokyklos bendruomenę (vadovus, pedagogus, mokinius ir tėvus) kartu mokytis, dirbti, bendrauti ir diskutuoti tam, kad kiekvienas mūsų mokyklos mokinys galėtų atskleisti savo mokymosi potencialą.

Kas mūsų laukia?

  • Susitiksime su tyrėjais ir kartu identifikuosime ir išsigryninsime mokykloje norimą keisti sritį.
  • Susitiksime su pokyčio projekto konsultantu, su kuriuo suburta mokyklos pokyčių komanda parengs pokyčio projekto planą.
  • Kad pokyčius išjudinti sektųsi dar sklandžiau, į juos bus įtraukiama visa bendruomenė. Mokyklai bus teikiamos verslo ir vadybinės konsultacijos, bus sudaryta galimybė bendradarbiauti ir mokytis ir iš kitų projekte dalyvaujančių mokyklų.
  • Tam, kad visi kartu galėtume pasidžiaugti padaryta pažanga ir nueitu keliu, pokyčių projekto eiga bus stebima ir tiriama.

Programą įgyvendina VšĮ Mokyklų tobulinimo centras, jau ne vienerius metus inicijuojantis teigiamus pokyčius Lietuvos mokyklose, pagrindinis programos partneris – Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“.

„Sigma“ klasių baigiamieji projektai

„Sigmiukai“ kovo mėnesį pasirinko projektus, kuriuos vykdė du mėnesius ir rezultatus pristatė mokyklos bendruomenei. Šiemet buvo vykdomi 28 projektai, kuriems vadovavo 17 mokytojų.

Projektų vadovai paskyrė kas savaitę laiką konsulltacijoms. Pirmosios konsultacijos vyko mokykloje, o karantino laikotarpiu persikėlė į virtualią erdvę.

Šiemet projektų pristatymai vyko kitaip nei visada – vaikai pateikė nufilmuotus pristatymus apie projektų veiklas ir rezultatus. Vertinimo komisija posėdyje juos aptarė ir įvertino. Dar vieneri metai užbaigti.

Sigma klasių projektų temos

PADĖKA

Mokyklos bibliotekos vardu sakau nuoširdų AČIŪ 8m ir 8t klasių auklėtojoms, mokiniams ir jų tėveliams už nuostabią dovaną mokyklos bibliotekos skaitytojams.           

Tegul knygos Jus lydi ir toliau per gyvenimą!

Bibliotekininkė Dalia Kikilienė