Jaunimo akcija „Aš tavo laisvė“

Kovo 11-ąją Klaipėdoje, Atgimimo aikštėje vyko jaunimo akcija „Aš tavo laisvė“, organizuojama Klaipėdos Žvejų rūmų. Šiai akcijai taip pat ruošėsi mūsų mokyklos mokiniai. 7t klasės mokiniai pateikė meninę-judesio kompoziciją,
Dainą „Raudoni vakarai“ atliko 8a klasės mokinės Jūratė, Vytautė ir Gabija (vokalas/fortepijonas) bei 3t klasės solistė Gabrielė.
Džiaugiamės mūsų mokiniais, prisidedėjusiais prie iškilmingos miesto akcijos, skirtos Lietuvos 100-čio paminėjimui!
Mokytojai Emilija Raukienė (Muzika) ir Karolis Makauskas (Teatras)

MoPic – „Inovatyviausias projektas“ Projektų mugėje – 2018

2018 metų kovo 2 dieną Klaipėdos Gedminų progimnazijoje vyko Projektų mugė – 2018. Daugiau nei 40 mokyklų iš visos Lietuvos paruošė savo projektų pristatymus, dalinosi patirtimi. Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos programos Erasmus+ projekto „Motion Picture at en exibition“ (MoPic) grupė taip pat dalyvavo renginyje. Komisija juos įvertino nominacijoje „Inovatyviausias projektas“.
Norėdami peržiūrėti 360 nuotraukų pristatymą, prašome spausti ant nuotraukos:

JAUNIMO AKCIJA „AŠ TAVO LAISVĖ“

Klaipėdos mieste vyksta jaunimo akcija „Aš tavo laisvė“. Miesto jaunimas buvo kviečiami sukurti savo pasirodymą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės datoms paminėti. Komisijos atrinkti pasirodymai turės teisę dalyvauti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos koncerte kovo 11-ąją Atgimimo aikštėje.
Į kvietimą dalyvauti jaunimo akcijoje atsiliepė ir Klaipėdos S. Dacho progimnazijos mokiniai. Muzikos mokytoja E. Raukienė subūrė dainuojančių merginų grupę iš 8a klasės (G. Bručkutė, J. H. Piotrovska, V. Servaitė), vėliau prie jų prisijungė 3t klasės mokinė G. Tarasovaitė ir teatro mokytojas K. Makauskas su 7t klasės grupe. Jie sukūrė judesio ir objektų teatro kompoziciją. Komisijos vertinimui buvo pateiktas dainos projektas „Raudoni vakarai“, kuris buvo atrinktas ir turės teisę dalyvauti minėtame koncerte.


Akimirkos iš kūrybinio proceso:
http://www.youtube.com/watch?v=U2bhex8hQ_I

Pamoka-spektaklis „Istorinis posėdis“

2018 m. vasario 15 d. Teatro salėje įvyko šventinis renginys Atkurtos Lietuvos šimtmečiui paminėti. Prisiminėme Lietuvos Šimtmečio istorijos įvykius ir patyrėme puikių emocijų dalyvaudami pamokoje-spektaklyje „Istorinis posėdis“. 7t kl. teatrinukai su mokytoja Rita Andriulioniene, konsultuodamiesi su istorijos mokytojomis Loreta Vaivadiene ir Nijole Kvaščevičiene, atkūrė Nepriklausomybės Akto paskelbimo posėdį.

Pasijutome lyg atsidūrę Didžiojoje gatvėje Nr. 30 tą istorinę Vasario 16-ąją. Septintokai-artistai ne tik įtaigiai pateikė istorinius faktus, bet perteikė epochos dvasią – surdutai ir katiliukai, posakiai, kalbos ir elgesio manieros nukėlė į XX a. pradžią. Ypatingai sužavėjo vaikinų vaidyba – tokie rimti, susikaupę, patys pajutę laiko dvasią ir lyg Lietuvos Tarybos nariai ištarė svarbius Lietuvai ir istorijai žodžius: „Skelbiame atstatantys nepriklausomą Lietuvos valstybę“. Spektaklio pabaigoje „Tautiška giesmė“ sujungė aktorių ir žiūrovų širdis.

Įspūdžius sunku papasakoti – reikia pamatyti. Tikimės, kad spektaklis dar džiugins visus šiuos Šimtmečio metus.

Mokytojos Rita Andriulionienė, Loreta Vaivadienė, Nijolė Kvaščevičienė

 

Jūrinė viktorina „Muzė veža“

2018 metų sausio 31 dieną mokykloje įvyko jūrinė viktorina „Muzė veža“. Renginys organizuotas bendradarbiaujant su Lietuvos jūrų muziejumi. Viktorinoje dalyvavo po dvi komandas iš S. Dacho progimnazijos, L. Stulpino progimnazijos ir Vytauto Didžiojo gimnazijos.
Komisija sudaryta iš Lietuvos jūrų muziejaus, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro ir S. Dacho progimnazijos atstovų vertino komandų teorines žinias bei praktinius gebėjimus. Geriausiai sekėsi S. Dacho progimnazijos merginų komandai „Dacho jachta“, kuri laimėjo pirmąją vietą ir buvo apdovanota pagrindiniu Jūrų muziejaus įsteigtu prizu. Merginos iškovojo galimybę visai klasei apsilankyti atsinaujinusiame Jūrų muziejuje bei sudalyvauti edukaciniame užsiėmime. Antroji vieta atiteko Vytauto Didžiojo gimnazijos komandai „VDG BURLAIVIS“, o trečioji – L.Stulpino progimnazijos komandai „JŪROS LIŪTAI“.
Pagrindiniai pagalbininkai organizuojant renginį buvo 6a mokiniai (aukl. R. Andiulionienė), kurie 2017 rugsėjo 15 dieną garbės svečių teisėmis buvo pakviesti į projekto „Muzė veža“ baigiamąjį renginį L. Stulpino progimnazijoje ir priėmė iššūkį į savo mokyklą parnešti „Muzės veža“ idėją. Po viktorinos šį iššūkį perėmė Vytauto Didžiojo gimnazijos mokiniai.
Viktoriną organizavo teatro mokytojas K. Makauskas, geografijos mokytoja V. Norvaišienė bei teatro mokytoja R. Andriulionienė.
Prieš viktoriną Lietuvos jūrų muziejus įteikė dovana progimnazijos mokiniams. Prie mokyklos buvo galima išvysti ir patį „Muzės veža“ autobusą, kuriame pradinių klasių mokiniai edukacinių programėlių metu galėjo susipažinti su burinio laivo įgula ir kitomis jūrinėmis įdomybėmis.
Daugiau apie projektą „Muzė veža“:
„MUZĖ VEŽA“ – Klaipėdos mieste esančių muziejų edukacinis projektas.
Klaipėdos muziejai, bendradarbiaudami su VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ ir UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ keturiuose miesto populiariausių maršrutų autobusuose įrengė interaktyvias, šiuolaikiškas, provokuojančias edukacines ekspozicijas.
Lietuvos jūrų muziejus 2017 metais viename iš Klaipėdos miesto viešojo transportų autobusų įrengė edukacinę ekspoziciją, kurios tikslas – supažindinti Klaipėdiečius ir miesto svečius su jūra nuo laivo denio.
360 nuotrauka su viktorinos dalyviais (prašome paspausti ant nuotraukos):

Atvira pamoka „Sceninės muštynės – saugumas ir iliuzija“

2018 metų sausio 16 dieną 7t klasės mokiniai (mok. K. Makauskas) pakvietė mažuosius žiūrovus į atvirą pamoką „Sceninės muštynės – saugumas ir iliuzija“. Mažieji žiūrovai susipažino su pagrindiniais sceninių muštynių principais, buvo parodytos 3 etiudinės situacijos. 7t klasės mokiniai parodė, kokios yra sceninių muštynių atlikimo technikos ir kokios pagrindinės gudrybės norint sukurti tikroviškumo iliuziją. Septintokai pasidalino patirtimi, kad sceninių muštynių vaidinimuose viskas turi būti labai gerai ir tiksliai surepetuota, kad pats svarbiausias dalykas yra tavo draugo-partnerio scenoje saugumas.