Jaunųjų teatrinukų atsisveikinimo šventėje – spektaklių eskizai

2017 metų gegužės 29 dieną teatro klasėje 4t klasės mokiniai (mok. J. Lekavičienė) pakvietė savo tėvelius į simbolinę teatrinukų pradinių klasių išleistuvių šventę. Buvo parodytas vaidinimas „Opera“ (mok. R. Andriulionienė, S. Užporaitė) bei spektaklio „Raganiukė“ (mok. K. Makauskas) eskizas. Ateinantį rudenį, užvėrus pradinių klasių duris, būsimieji penktokai ruošiasi pakviesti į šių spektaklių premjeras ne tik tėvelius, bet ir visą mokyklos bendruomenę.

„Jaunučių teatriuko“ šeimos šventė – etiudų vakaras

„Jaunučių teatriuko“ jaunieji aktoriai (3d, 3g) 2017 metų gegužės 24 dieną pakvietė tėvelius pasižiūrėti savo kurtų etiudų. Šventėje taip pat skambėjo mokinių ir mokytojos Ritos Zupkutės parinktos eilės mamai, tėčiui, močiutei ir seneliui bei su mokytoja Rūta Grybaite paruoštos dainos. Šventę vainikavo tėvelių staigmena – muzikinis pasirodymas scenoje.

 

Svečiuose – Klaipėdos universiteto Menų akademijos režisieriai

2017 metų gegužės 23 dieną 3t klasės teatrinukai sulaukė svečių. Klaipėdos universiteto Menų akademijos Teatro katedros pirmo kurso studentai atkeliavo į Teatro klasę laikyti savo scenos kalbos egzamino. Katedros vedėja, scenos kalbos dėstytoja Danutė Vaigauskaitė ir būsimi režisieriai džiaugėsi puikiais 3t klasės žiūrovais, kuriems jie sekė pasakas, supažindino su patarlėmis, kvietė įminti mįsles ir susipažinti su paukščių kalba.

Teatro klasės ir šiuolaikinės technologijos

2017 metų gegužės 22 dieną mokykloje įvyko respublikinis iKlasės seminaras. Klaipėdos Simono Dacho progimnazija puoselėja gilias teatrinio ugdymo tradicijas ir puikiai derina šią veiklą su inovatyviomis technologijomis. Po pasveikinimo naujai įrengtoje edukacijos ir laisvalaikio erdvėje mokytojai Karolis Makauskas, Ilona Nagrodskytė ir Sigita Užporaitė pakvietė pasižiūrėti pradinių klasių mokinių paruoštą spektaklį „Pelės maldos“. Nuoširdi mokinių vaidyba ir prasmingi žodžiai, vaizdai bei muzika sukūrė puikų pasirodymą, suvirpinusį mūsų visų širdis. Po spektaklio teatro mokytojas Karolis Makauskas tiesiog sužavėjo visus savo entuziazmu bei inovatyviomis idėjomis. Jis pristatė animacijos bei virtualios realybės kūrimo galimybes ir pademonstravo savo kurtą bei profesionalią įrangą įrašų kūrimui su programėlėmis „iMovie“, „GarageBand“, „iStopMotion”, įrankiais „Thinglink“ ir kt.
Seminaro metu buvo pristatyta tarptautinių Erasmus+ projektų „iNimation in Clay“ (http://steiner30.wixsite.com/inimation-in-clay) ir „Motion picture at en exhibition“ (https://steiner30.wixsite.com/mopic) veikla
Pilnas straipsnis http://www.iklase.lt/klaipedos-simono-dacho-progimnazija-siuolaikine-mokykla/

Teatrinukai „Puodžių gatvės šventėje“

2017 metų gegužės 18 dieną įvyko „Puodžių gatvės šventė“. Joje buvo galima išvysti ir mokyklos teatrinukus. Žongliravimo programą su 5t klasės mokiniais paruošė mokytojos I. Nagrodskytė ir R. Andriulionienė. Į teatralizuotas atrakcijas ir žaidimus kvietė 8t klasės mokiniai (mok. K. Makauskas). Pasipuošti įvairiais kostiumais ir nusifotografuoti buvo galima 7m klasės improvizuotoje fotoateljė (mok. E. Miravičiūtė ir K. Makauskas). 4t klasės teatrinukai (mok. J. Lekavičienė) stebino savo kulinariniais sugebėjimais. Pagrindinį „Puodžių gatvės šventės“ koncertą vedė teatro mokytojas Karolis Makauskas.

Šeimos vakaras 6t klasėje

2017 metų gegužės 12 dieną 6t klasės mokiniai pakvietė savo tėvelius į šeimos šventę. Teatro klasėje buvo galima išvysti pantomimos etiudų programą (mok. K. Makauskas). Antroji šventės dalis persikėlė į mokyklos aktų salę. Šioje dalyje buvo galima išvysti mokinių kurtas parodijas ir įsikūnijimus į muzikos pasaulio žvaigždes.

Padėkos pėdutės teatrinukams

2017 metų gegužės 11 dieną įvyko jau tradiciniu tapęs „Padėkos pėdučių vakaro“ renginys.
Praėjusiais metais buvo įteikta vienuolika Padėkos pėdučių. Šiais metais šis skaičius išaugo iki keturiolikos. Tarp trijų naujųjų atsirado ir „Metų teatrinuko“ pėdutė. Šiai nominacijai buvo nominuoti trys teatro klasių mokiniai. Tai Viktorija Grigonytė (6t), Aleksas Šeputis (7t) ir Amelija Žitkutė (8t), kuri ir laimėjo „Metų teatrinuko“ pėdutę. Buvusi mokyklos direktorė Elena Blažienė, viena iš teatro klasių įkūrėjų, Metų teatrinukei įteikė ir specialų savo įsteigtą prizą.
Teatro klasių mokinė Vaiva Paulauskaitė (8t) buvo nominuota ir nugalėjo „Metų sportininko“ nominacijoje. Renginyje ji pademonstravo savo sportinių šokių sugebėjimus audringame Džaivo šokyje su partneriu Gustu Logvinovu iš Klaipėdos Smeltės progimnazijos.

Brėmeno muzikantų „Gastrolės“

Atnaujinto Teatro studijos (vad. K. Makauskas) spektaklio-miuziklo „Brėmeno muzikantai“ aktoriai 2017 metų balandžio 22 dienos ankstyvą rytą išsiruošė į pirmąsias savo teatrines „gastroles“. Teko prisitaikyti prie Klaipėdos H. Zudermano gimnazijos aktų salės ypatumų.
Buvo vaidinta Klaipėdos vokiečių bendrijos bendruomenės nariams, kurie susirinko pabūti kartu ir paminėti Atvelykio šventę.
Žiūrovai liko sužavėti, o jaunieji aktoriai po sėkmingo pasirodymo džiaugėsi saldžiomis dovanomis bei šviežiais, anksti ryte Priekulėje iškeptais, velykiniais cukruotais zuikučiais.