Jūrinė viktorina „Muzė veža“

2018 metų sausio 31 dieną mokykloje įvyko jūrinė viktorina „Muzė veža“. Renginys organizuotas bendradarbiaujant su Lietuvos jūrų muziejumi. Viktorinoje dalyvavo po dvi komandas iš S. Dacho progimnazijos, L. Stulpino progimnazijos ir Vytauto Didžiojo gimnazijos.
Komisija sudaryta iš Lietuvos jūrų muziejaus, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro ir S. Dacho progimnazijos atstovų vertino komandų teorines žinias bei praktinius gebėjimus. Geriausiai sekėsi S. Dacho progimnazijos merginų komandai „Dacho jachta“, kuri laimėjo pirmąją vietą ir buvo apdovanota pagrindiniu Jūrų muziejaus įsteigtu prizu. Merginos iškovojo galimybę visai klasei apsilankyti atsinaujinusiame Jūrų muziejuje bei sudalyvauti edukaciniame užsiėmime. Antroji vieta atiteko Vytauto Didžiojo gimnazijos komandai „VDG BURLAIVIS“, o trečioji – L.Stulpino progimnazijos komandai „JŪROS LIŪTAI“.
Pagrindiniai pagalbininkai organizuojant renginį buvo 6a mokiniai (aukl. R. Andiulionienė), kurie 2017 rugsėjo 15 dieną garbės svečių teisėmis buvo pakviesti į projekto „Muzė veža“ baigiamąjį renginį L. Stulpino progimnazijoje ir priėmė iššūkį į savo mokyklą parnešti „Muzės veža“ idėją. Po viktorinos šį iššūkį perėmė Vytauto Didžiojo gimnazijos mokiniai.
Viktoriną organizavo teatro mokytojas K. Makauskas, geografijos mokytoja V. Norvaišienė bei teatro mokytoja R. Andriulionienė.
Prieš viktoriną Lietuvos jūrų muziejus įteikė dovana progimnazijos mokiniams. Prie mokyklos buvo galima išvysti ir patį „Muzės veža“ autobusą, kuriame pradinių klasių mokiniai edukacinių programėlių metu galėjo susipažinti su burinio laivo įgula ir kitomis jūrinėmis įdomybėmis.
Daugiau apie projektą „Muzė veža“:
„MUZĖ VEŽA“ – Klaipėdos mieste esančių muziejų edukacinis projektas.
Klaipėdos muziejai, bendradarbiaudami su VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ ir UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ keturiuose miesto populiariausių maršrutų autobusuose įrengė interaktyvias, šiuolaikiškas, provokuojančias edukacines ekspozicijas.
Lietuvos jūrų muziejus 2017 metais viename iš Klaipėdos miesto viešojo transportų autobusų įrengė edukacinę ekspoziciją, kurios tikslas – supažindinti Klaipėdiečius ir miesto svečius su jūra nuo laivo denio.
360 nuotrauka su viktorinos dalyviais (prašome paspausti ant nuotraukos):

Atvira pamoka „Sceninės muštynės – saugumas ir iliuzija“

2018 metų sausio 16 dieną 7t klasės mokiniai (mok. K. Makauskas) pakvietė mažuosius žiūrovus į atvirą pamoką „Sceninės muštynės – saugumas ir iliuzija“. Mažieji žiūrovai susipažino su pagrindiniais sceninių muštynių principais, buvo parodytos 3 etiudinės situacijos. 7t klasės mokiniai parodė, kokios yra sceninių muštynių atlikimo technikos ir kokios pagrindinės gudrybės norint sukurti tikroviškumo iliuziją. Septintokai pasidalino patirtimi, kad sceninių muštynių vaidinimuose viskas turi būti labai gerai ir tiksliai surepetuota, kad pats svarbiausias dalykas yra tavo draugo-partnerio scenoje saugumas.

Kalėdinio rytmečio etiudai

Paskutinę teatro pamoką prieš Kalėdas, 2017 metų gruodžio 19-ąją, 3t klasės mokiniai nusprendė praleisti kartu. Atviroje pamokoje mažieji teatrinukai vieni kitiems parodė savo kurtus Kalėdinius etiudus (mok. K. Makauskas). Taip pat buvo galima išvysti etiudines situacijas charakterio kūrimui, kai scenoje bendraujama ne paprastais žodžiais, o atitinkančiais personažo charakterį garsažodžiais (mok. I. Nagrodskytė).

KALĖDINIS KONCERTAS „ŽIEMUŽĖS PASAKA“

Gruodžio 14 dieną mokyklos šokėjai, dainininkai, jų draugai ir tėveliai susirinko į kalėdinį koncertą „Žiemužės pasaka“. Smagiai šoko pirmų klasių šokėjų grupė (vadovė Z.Daugėlienė) ir modernaus šokio studijos šokėjos (vadovė M.Stankevičienė). Žiūrovai taip pat išgirdo jaunučių vokalinio ansamblio (vadovė E.Raukienė) bei berniukų vokalinio ansamblio (vadovė S.Užporaitė) atliekamas dainas. Savo koncertinę programą pristatė 1-2 klasių Jaunučių choras (vadovė S.Užporaitė, koncertmeisterė J.Platūkienė). Šventinį koncertą nuotaikingai vedė 3t klasės mokinės Saulė Kutkaitytė ir Gabrielė Tarasovaitė (mokytojas K.Makauskas).

Teatro klasių „Šventinio Kaleidoskopo“ pradžia

2017 metų gruodžio 14 dieną prasidėjo tradiciniai Teatro klasių „Šventinio Kaleidoskopo“ renginiai. Į pirmąją renginių ciklo šventę savo tėvelius pakvietė 1t klasės mokiniai (mok. R. Ulytė).
Tėveliai galėjo išgirsti, kaip skamba pirmokėlių kalėdinės dainos (mok. S. Užporaitė). Jie taip pat pamatė teatralizuotą pasirodymą-vaidinimą (mok. R. Andriulionienė) bei susipažino, ko vaikai mokosi per teatro pamokas (mok. K. Makauskas).
Šventės pabaigoje staigmena tėveliams – pačių mokinių sukurtos dovanėlės. Džiaugėsi ir patys pirmokėliai, kai po eglutę atrado Kalėdų senelio paliktą dovanų maišelį.

Dar vienos kūrybinės „MoPic“ dirbtuvės šeštadienį mokykloje

2017 metų gruodžio mėnesio 9 dieną programos Erasmus+ projekto „MoPic“ dalyviai vėl susitiko mokykloje, kūrybinėse dirbtuvėse „Garbage Art Workshop“ („Šiukšlių meno dirbtuvės“).
Projekto tikslas − sukurti virtualios realybės muziejų, kuriame bus galima susipažinti su trimis istoriniais Klaipėdos objektais: Centriniu paštu ir karilionu, Biržos tiltu ir burlaiviu Meridianas, Dramos teatru ir Teatro aikšte.
Pagrindinis šio šeštadienio kūrybinių dirbtuvių tikslas buvo išsirinkti savo projekto objektų nuotraukas ir jas atkurti paveiksluose panaudojant buityje nebereikalingus daiktus: maišelius, kamštukus, laikraščius, dėžes, kilimėlius, dekoracijas, vienkartinius indelius, dažų tūbeles, įrašymo diskus ir pan.
Su šia kūrybine technika projekto dalyviai susipažino Alandų salose (Suomijoje) vykusiame Erasmus+ tarptautiniame mokymosi/mokymo/dėstymo vizite 2016 m. rudenį.
Šeštadieninių kūrybinių „Garbage Art Workshop“ dirbtuvių rezultatas užfiksuotas antrojoje su thinglink.com sukurtoje interaktyvioje 360˚ nuotraukoje.
Norint atidaryti, prašome paspausti ant nuotraukos.