Dar vienos kūrybinės „MoPic“ dirbtuvės šeštadienį mokykloje

2017 metų gruodžio mėnesio 9 dieną programos Erasmus+ projekto „MoPic“ dalyviai vėl susitiko mokykloje, kūrybinėse dirbtuvėse „Garbage Art Workshop“ („Šiukšlių meno dirbtuvės“).
Projekto tikslas − sukurti virtualios realybės muziejų, kuriame bus galima susipažinti su trimis istoriniais Klaipėdos objektais: Centriniu paštu ir karilionu, Biržos tiltu ir burlaiviu Meridianas, Dramos teatru ir Teatro aikšte.
Pagrindinis šio šeštadienio kūrybinių dirbtuvių tikslas buvo išsirinkti savo projekto objektų nuotraukas ir jas atkurti paveiksluose panaudojant buityje nebereikalingus daiktus: maišelius, kamštukus, laikraščius, dėžes, kilimėlius, dekoracijas, vienkartinius indelius, dažų tūbeles, įrašymo diskus ir pan.
Su šia kūrybine technika projekto dalyviai susipažino Alandų salose (Suomijoje) vykusiame Erasmus+ tarptautiniame mokymosi/mokymo/dėstymo vizite 2016 m. rudenį.
Šeštadieninių kūrybinių „Garbage Art Workshop“ dirbtuvių rezultatas užfiksuotas antrojoje su thinglink.com sukurtoje interaktyvioje 360˚ nuotraukoje.
Norint atidaryti, prašome paspausti ant nuotraukos.

Erasmus+ šeštadienio „Art Workshops“ kūrybinės dirbtuvės

Paskutinį 2017 metų rudens šeštadienį, lapkričio 25 dieną, mokykloje įvyko programos Erasmus+ projekto „MoPic“ kūrybinės dirbtuvės.
Projekto tikslas sukurti virtualios realybės muziejų, kuriame bus galima susipažinti su trimis Klaipėdos istoriniais objektais. Tai Centrinis paštas ir karilionas, Biržos tiltas ir burlaivis Meridianas, Dramos teatro aikštė ir Dramos teatras.
Pagrindinis šio šeštadienio meninių kūrybinių dirbtuvių tikslas buvo „Iš seno sukurti naują“
Proceso etapai:
1) Išsirinkę savo tyrinėjamų objektų senas nuotraukas ir panaudodami „Photo Lab Pro“ programėlę, jas transformavome.
2) Vėliau su projektoriumi ant keturių drobės dalių suprojektavome gautą vaizdą, pieštuku pasižymėjome kontūrus.
3) Trečiajame etape su akriliniais dažais tapėme ir kūrėme savo istorinių objektų paveikslus.
Su šia kūrybine technika susipažinome Alandų salose (Suomija) vykusiame Erasmus+ tarptautiniame mokymosi/mokymo/dėstymo vizite 2016 metų rudenį.
Kūrybinių dirbtuvių rezultatas – pirmojoje su thinglink.com sukurtoje interaktyvioje 360 nuotraukoje. Norint atidaryti, prašome paspausti ant nuotraukos.

Daugiau apie projektą svetainėje: https://steiner30.wixsite.com/mopic

Edukaciniai užsiėmimai Klaipėdos Lėlių teatre

2017 metų lapkričio 17 dieną 7t klasės teatrinukai dalyvavo projekto „Deux Ex Machina“ edukaciniuose užsiėmimuose Klaipėdos lėlių teatre.
„Deux Ex Machina“ – tai vaikams, paaugliams ir suaugusiems skirtas projektas, kurio tikslas yra populiarinti Lenkijos teatro meną ir lėlių teatrą, skatinti Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimą, sutelkti visuomenę aktyviau dalyvauti kultūros procesuose. Mokiniai galėjo susipažinti su spektaklio „Jijis“ idėja, kūrybos užkulisiais, pabendrauti su Lietuvos ir Lenkijos aktoriais bei sudalyvauti interaktyviose veiklose.

Apsilankymas tarptautiniame spektaklyje „Jijis“

2017 metų lapkričio 16 dieną net trys S. Dacho progimnazijos klasės (5t, 6a, 6t) turėjo galimybę apsilankyti Klaipėdos dramos teatro Mažojoje salėje ir išvysti premjerinį lėlių teatro spektaklį.
„Jijis” – spektaklis pagal populiarios lenkų dramaturgės Martos Gusniowskos pjesę „Ony“. Martos Guśniowskos pasakojime drauge su pagrindiniu veikėju, aštuonmečiu berniuku, buvo galima pasinerti į neįprastą jo pasaulio suvokimą ir leistis į brandos bei gyvenimo kelionę.
Šis lėlių teatro spektaklis yra Lietuvos ir Lenkijos teatrų bendradarbiavimą skatinančio projekto galutinis rezultatas. Žiūrovas galėjo išvysti savo kalbomis vaidinančius dviejų šalių aktorius.
Po spektaklio mokiniai buvo pakviesti su 3D akiniais pasižiūrėti į 3D paveikslų parodą.

ŠV. Martyno dienos renginys Klaipėdos mieste

2017 metų lapkričio 11 d. Klaipėdos vokiečių bendrija ir Simono Dacho namai klaipėdiečius pakvietė į tradicinę Švento Martyno dienos šventę. Renginį organizuoti pagelbėjo didelis būrys Simono Dacho progimnazijos mokinių. Po „Žibintų eisenos“ iš Klaipėdos skulptūrų parko iki Klaipėdos liuteronų evangelikų bažnyčios, visi dalyviai galėjo pamatyti ŠV. Martyno legendos šešėlių teatro inscenizaciją. Vėliau visi buvo pakviesti pasivaišinti ir linksmai praleisti laiką žaidžiant S. Dacho progimnazijos mokinių paruoštus žaidimus. Renginį organizuoti padėjo mokiniai iš 5t, 7t, 8t klasių bei Teatro studijos nariai (mok. K. Makauskas).

Apie šventę spaudoje:

http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/klaipeda-susilde-zibintu-sviesa-837137

http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/klaipeda-apsviete-zibintu-eisena-1593451/

„Happy Halloween“ 2017

Spalio 26 dieną progimnazijoje 5–6 klasių mokiniai buvo pasinėrę į monstrų ir burtų šventę „Happy Halloween“, kuri jau tradiciškai vainikuoja geriausių anglų kalbos projektinių darbų „History of Halloween“ pabaigą. „Happy Halloween“ šventės organizatoriai pasirūpino, kad ir šventės dalyviai bei svečiai pajustų Helovino šventės dvasią. Kam rūpėjo, kas jų laukia ateityje, buvo laukiami „Būrimo salone“. Prieš naujuosius metus verta apsivalyti ir išpirkti nuodėmes, todėl nuodėmingieji buvo priimami į „Nuodėmių išpirkimo kambarį“. O tie, kurie domėjosi raganavimu ir užpilų bei antpilų kūrimu ir ragavimu, skubėjo į „Nuodingųjų mišinių“ kambarį.

Šios šventės metu atrinkti dalyviai pristatė geriausius ir įsimintiniausius darbus, kuriuos vertino garbinga komisija. Didžiuojamės kūrybingais mokiniais ir džiaugiamės laimėtojais:

I vieta 6t

II vieta 5g

III vieta 6g

Taip pat sveikiname „Originaliausio kostiumo“ ir „Screem 2017“ laimėtojus.

Mažesniuosius monstrus išbaidė dar kraupesni persirengėliai – 7–8kl. mokiniai. Vyresnieji taip pat turėjo galimybę išsiburti Taro kortomis, išpirkti savo nuodėmes ir sudalyvauti pirmą kartą mokykloje rengiamame „Cosplay“ konkurse. Komisijos sprendimu geriausiai pasirengė ir pasirodė 8d klasė.

„Žvaigždžių šou“

2017 metų spalio 24 dieną mokyklos aktų salę sudrebino parodijų ir įsikūnijimų į muzikos atlikėjus pasirodymas „Žvaigždžių šou“.
7t klasės mokiniai ir jų mokytojai R. Andriulionienė ir K. Makauskas kūrybiškai pristatė Lietuvos ir viso pasaulio įžymius dainininkus bei jų muzikinius kūrinius.

 

Trečiasis Erasmus+ MoPic mokymo / mokymosi / dėstymo vizitas

Rugsėjo 17–23 d. mūsų mokykloje vyko trečiasis Erasmus+ programos projekto „Motion pictures at en exhabition“ mokymo / mokymosi / dėstymo vizitas. Tarptautinio susitikimo metu Lietuvos, Anglijos, Katalonijos ir Alandų salų dalyviai kūrybinėse dirbtuvėse teatriniais metodais ir panaudojant „Žalio ekrano“ techniką mokėsi atgaivinti pasirinktų objektų senose nuotraukose užfiksuotas scenas.

Skaityti daugiau

„Muzė veža!!!“

2017 metų rugsėjo 15 dieną Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijoje vyko netradicinė šventė – edukacinis renginys „Tavo jūra prasideda čia!“ Renginį inicijavo ir organizavo Lietuvos jūrų muziejus, vykdydamas keturių Klaipėdos muziejų bendrą projektą „Muzė veža“.

Svečių teisėmis renginyje dalyvavo ir viena Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos 6a klasė (aukl. R. Andriulionienė).

Jie iš Lietuvos jūrų muziejaus projekto „Muzė veža“ koordinatoriaus Mindaugo Gudelio perėmė simbolinį „Mūziuką“. Taip buvo priimtas iššūkis savo mokykloje suorganizuoti „Muzė veža“ jūrinės tematikos renginį.

Prie renginio organizavimo prisidėjo ir 8t Teatro klasės mokinės bei buvusios Teatro studijos narės iš 8m klasės (mok. K. Makauskas). Pasipuošusios specialiais „Muzė veža“ marškinėliais, merginos atliko burinio laivo įgulos narių vaidmenis.

Lietingas penktadienio rytas prasidėjo nuotaikingu „Muzė veža“ laivo įgulos šokiu, vėliau vyko klausimų-atsakymų viktorina, o salėje pasirodęs Jurgis Didžiulis sukėlė tikrą muzikinę audrą ir didelę šokių bangą. Po to linksmybės trumpam persikėlė į mokyklos stadioną – progimnazijos mokiniai, sustoję į raides MUZĖ VEŽA, kelias akimirkas mėgavosi fejerverkais, vėliau lankė mokyklos kieme stovintį „Muzė veža“ autobusą.

Daugiau apie projektą „Muzė veža“:

http://muziejus.lt/lt/news/muze-veza-analogu-neturintis-projektas

https://www.facebook.com/muzeveza/?fref=ts

https://www.facebook.com/muziejus.lt/posts/10155238654264011