Žiema, žiema, bėk iš kiema!!!

Nors šiais metais žiema beveik ir nebuvo užsukusi į Klaipėdą, tačiau Užgavėnių sulaukėme sėkmingai! 2020 m. vasario 25 dieną visus, atvykstančius į mokyklą, pasitiko tranki liaudiška muzika ir persirengėlių kompanija. Po Užgavėnių kaukėmis šiais metais slėpėsi 5t klasės ir Mokinių lyderių klubo (-M.L.K.-) mokiniai (mok. K. Makauskas)

Dailės ir technologijų mokytoja Silvija Almonaitienė nustebino mokyklos bendruomenę, su savo mokiniais paruošusi originalią šiuolaikinių Užgavėnių kaukių parodą.

Svečiuose „Taško teatras“ ir buvusi teatro klasių mokinė

2020 m. vasario 12 dieną 4t klasės teatrinukai savo pamokose sulaukė svečių. Juos aplankė „Taško teatro“ aktoriai ir buvusi teatro klasių mokinė, režisierė Loreta Vaskova, neseniai doktarantūros stiudijas baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Svečiai ne tik pasidalino įvairiais teatriniais pratimais bei žaidimais, bet ir pakvietė jaunuosius teatrinukus į diskusiją, kurios metu siekė sužinoti, kokie spektakliai, teatro žanrai ir temos būtų įdomios jaunajam žiūrovui.

Kalėdinio spektaklio premjera „Painiava dėl Kalėdų senelio“

2019 m. gruodžio 20 dieną įvyko kalėdinio spektaklio „Painiava dėl Kalėdų senelio“ premjera. Spektaklis apjungė įvairius progimnazijos meninius kolektyvus. Vaidino 4t klasės mokiniai, vadovaujami teatro mokytojo K. Makausko. Dainavo mokytojos S. Užporaitės ansamblis. Mokytoja Z. Daugėlienė ruošė šokius net su trimis šokių grupėmis. Pastatyme dalyvavo virš 50 dalyvių.

„Kalėdinis Kaleidoskopas“

2019 metais „Kalėdinis Kaleidoskopas“ pasisvečiavo 1t ir 2t klasėse. Gruodžio 12 dieną į atvirą šventinę pamokėlę-pasirodymą savo tėvelius pakvietė 1t klasės mokiniai. Gruodžio 18 dieną į pasirodymą kvietė 2t klasė, kurie sekė lietuvių liaudies pasakas (mok. K. Makauskas) ir parodė savo kūrybos kompoziciją apie paslaptingą teatro klasės gyventoją (mok. R. Andriulionienė). Abi klasės savo pasirodymų pradžioje tėvelius džiugino paruošę kalėdinį šokį (mok. Z. Daugėlienė).

Animacinių filmukų festivalis „Kine – Tu“

2019 metų lapkričio 29 dieną Klaipėdos vaikų ir laisvalaikio centro klubo „Žuvėdra“ patalpose įvyko I-asis vaikų animacinių filmukų festivalis „Kine – Tu“. Festivalio programą sudarė 12 animacinių filmukų kuriuos kūrė 65 jaunieji animatoriai iš Klaipėdos ir Palangos mokyklų ir neformaliojo švietimo įstaigų. Festivalio filmų programoje buvo galima išvysti ir Klaipėdos Simono Dacho progimnazijoje sukurtą animacinį filmuką „Švento Jono diena Lietuvoje“ (https://youtu.be/oDJ15QJ-y9A )

Daugiau informacijos:

http://www.kvlc.lt/animaciniu-filmuku-festivalis-kine-tu/nggallery/slideshow

Šv. Martyno diena Klaipėdoje

2019 m. lapkričio 11 dieną jau dešimtą kartą Klaipėdos gatvėmis pražygiavo Šv. Martyno dienos „Žibintų eisena“. Ji nusidriekė nuo Atgimimo aikštės iki Klaipėdos evangelikų liuteronų bažnyčios. Prie šventės organizavimo prisidėjo ir Klaipėdos S. Dacho progimnazijos 7t klasės „Mokinių lyderių klubo“ mokiniai. Pasipuošusius teatriniais kostiumais juos buvo galima išvysti „Žibintų eitynėse“. Po oficialiosios šventės dalies jie kvietė sudalyvauti savo paruoštuose Šv. Martyno žaidimuose.

Nuo šiol po Klaipėdos Simono Dacho progimnaziją bus galima pasivaikščioti ir virtualiai!

Idėja dalį mokyklos istorijos perkelti į virtualią erdvę kilo dar 2017 metais. Po ilgų bandymų ir ieškojimų, pačios idėjos transformacijos, norime pasidžiaugti galėdami pakviesti visus apsilankyti „Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos virtualaus turo“ svetainėje.

Dėkojame 7t ir 8t klasių mokiniams (mok. K. Makauskas) bei istorijos mokytojai Loretai Vaivadienei, prisidėjusiems prie „Virtualaus turo“ kūrimo.

Šis „Virtualus turas“ kol kas dar nėra užbaigtas. Tikimės, kad jis bus nuolat papildomas nauja įdomia istorine informacija. Norinčius pasidalinti įdomiais istoriniais faktais ir senomis nuotraukomis, kviečiame rašyti adresu karolis.makauskas@dachas.lt

Norėdami pamatyti S. Dacho progimnazijos virtualų turą, paspauskite ant paveikslėlio: