Konstitucijos žinovo konkursas

2020 m. spalio 21 d. vyko kasmetinis Klaipėdos miesto moksleivių LR Konstitucijos žinovo konkursas. Konkursą organizavo Vytauto Didžiojo gimnazija. Mūsų mokyklos konkurso dalyvius lydėjo sėkmė. Aštuntų klasių grupėje Beatričė B. ir Rokas P. (abu 8m klasės mokiniai) užėmė III-ąsias vietas. Mokinius konkursui paruošė istorijos mokytoja Nijolė Kvaščevičienė.

Sveikiname nugalėtojus ir linkime jiems sėkmės!

Nacionalinė aplinkosauginė olimpiada

Jau septintus metus Lietuvoje vyko Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada, kurią organizuoja Elektronikos platintojų asociacija „EEPA“ (EPA), Kauno technologijos universitetas ir Lietuvos geografijos mokytojų asociacija. Šiais metais dalyvavo 1628 moksleiviai iš 142 Lietuvos mokyklų. Pagrindinė tema buvo oro tarša, o ruošdamiesi testui mokiniai turėjo gerą progą išgirsti, kas yra didžiausi oro teršėjai bei kokie mitai apie oro taršą vis dar tebėra gajūs. Olimpiados dalyviams teko prisiminti pagrindinius atliekų rūšiavimo principus.

Galime pasidžiaugti, kad mokyklos moksleiviai kiekvienais metais parodo puikias aplinkosaugines žinias ir mokykla pagal surinktą teisingų atsakymų rezultatą laimėjo III vietą. Puikias žinias parodė Džiugas, Agnė, Motiejus iš 8g klasės, Aidas iš 8m klasės, Vilnė iš 8d klasės, Ilzė ir Elena iš 8m klasės.

https://aplinkosauga.vma.lm.lt/mod/page/view.php?id=38

Sveikiname mūsų mokinę su pirmąja vieta oratorių konkurse!

Atsižvelgdamas į Europos Komisijos iniciatyvą išgirsti ES piliečių, taip pat ir jaunimo nuomonę, naujienlaiškis „Aš manau“, Vilniaus universiteto TSPMI ir Užsienio reikalų ministerija skelbė oratorių konkursą „ES ateitis: ką Lietuva gali pasiūlyti Europai? Mokiniai konkursui turėjo pateikti kalbą, kurioje būtų išreiškiama nuomonė jiems ir visai ES aktualia tema. Komisija vertino dalyvių kalbų oratorinius, sklandaus ir argumentuoto kalbėjimo sugebėjimus, kreipė dėmesį į idėjų originalumą, sprendimų paieškas.

Sveikiname septintokę Saulę L., jaunesnių (79) klasių oratorių kategorijoje laimėjusią I vietą ir pagrindinį prizą – planšetę!

Istorijos mokytoja Loreta Vaivadienė

Saulės kalbą galite pamatyti paspaudę čia.

Sveikiname konkurso „Bebras“ dalyvius!

Šiais metais, kaip ir kasmet, vyko informatikos ir informacinio mąstymo konkursas „Bebras“. Jame dalyvavo įvairių klasių mūsų mokyklos mokiniai.

Puikiai pasirodė šie mokiniai:

  • 1 vietą tiek savivaldybėje, tiek šalyje ketvirtų klasių grupėje užėmė 4c klasės mokinys Gražvydas M. (mokytoja J. Lekavičienė)
  • 1 vietą šeštų klasių grupėje savivaldybės mastu užėmė 6c klasės mokinė Milda M. (mokytoja I. Peskovienė)
  • 2 vietą antrų klasių grupėje savivaldybės mastu užėmė 2Σ mokinys Dovas P. (mokytoja E. Teslenko)
  • 3 vietą ketvirtų klasių grupėje savivaldybės mastu užėmė 4c klasės mokinė Šarūnė Š. (mokytoja J. Lekavičienė)

Sveikinimai mokiniams garsinant Simono Dacho mokyklą!

Antrokų „Protų mūšio“ varžytuvės

2020 m. lapkričio 20 d. 2a klasės mokiniai užbaigė „Protų mūšio“ draugiškas varžytuves su Kauno Aleksandro Stulginskio 2b klasės mokiniais. Mokiniai atliko matematikos, pasaulio pažinimo, lietuvių kalbos užduotėles. Protų mūšio metu išties virė nuoširdžios emocijos ir aistros. Po įnirtingos kovos mūsų mokyklos antrokėlių komanda, pavadinimu „Protinga komanda“, tapo nugalėtojais. Antra vieta džiaugėsi Kauno Aleksandro Stulginskio antrokėliai, o trečią vietą užėmė kita mūsų mokyklos 2a klasės mokinių komanda, pasivadinusi „Protingais pelėdžiukais“.

Spaudžiamę dešinę naujiesiems draugams iš Kauno ir lauksime kitų susitikimų draugiškose „Protų mūšio“ kovose.

JA Lietuva 5–8 kl. renginys „Challenge the Challenge Junior“

2020 m. lapkričio 5 d. vyko JA Lietuva 5–8 kl. renginys „Challenge the Challenge Junior“. Dalyvavo 6Σ klasės mokiniai – Saulė R., Adrija G., Grėtė Sofija G., Kamilė M. bei Ema Z. – ir laimėjo 3-ąją vietą!

Tame pačiame renginyje mūsų mokyklos bendrovė „Step to Eco“  7Σ klasės mokiniai laimėjo Kūrybiškiausio sprendimo nominaciją. IŠŠŪKĮ priėmė  Augustas R., Tomas S., Dominykas A., Agota  N., Milda V.

Sveikiname mūsų mokyklos mokinius!

6Σ klasės mokinių darbą galite pamatyti paspaudę čia.

Mokinių interviu galite pamatyti paspaudę čia.

„Challenge the Challenge Junior“ apdovanojimus galite pamatyti paspaudę čia.

Mokytojos Džiuljeta Lukoševičienė ir Vilma Bergelienė

Sveikinimas Mokytojams

Mokinių lyderių klubas, atstovaudamas visus progimnazijos mokinius, sveikina visus Mokytojus SU TARPTAUTINE MOKYTOJŲ DIENA!!!

Norėdami pamatyti sveikinimą, paspauskite ant paveikslėlio:

Arba tą patį sveikinimą galite pamatyti paspaudę čia.

Pasiekimai Europos šalių geografijos olimpiadoje

2020 m. rugpjūčio 29 d. Europos šalių geografijos olimpiadoje dalyvavo ir mūsų mokyklos 8a klasės mokinys Maksim Borovec. Dėl COVID-19 šiais metais buvo atšauktos visos 2020 m. turėjusios įvykti tarptautinės geografijos olimpiados, tačiau serbų iniciatyva buvo surengta analogo neturinti nuotolinė Europos šalių geografijos olimpiada, kurioje dalyvavo apie 15 valstybių.  Mokiniai atliko tris užduotis: praktines, vaizdines ir teorines. Visos užduotys buvo atliktos anglų kalba. Džiaugiamės, kad Maksimas puikiai pasirodė visose rungtyse ir laimėjo bronzos medalį.

Tai ne pirmas moksleivio pasiekimas geografijos srityje. Sausio mėnesį Lietuvos ADVENTUR 2020 nacionaliniame  geografijos žinių konkurse laimėjo sidabrą, o Klaipėdos miesto (krašto) profesoriaus S.Vaitekūno geografijos olimpiadoje tapo absoliučiu nugalėtoju. Mokinį ruošė geografijos mokytoja Vilma Norvaišienė.

Sveikiname!

Sveikiname Vytę K., 6t klasės mokinę, 4-oje Lietuvos Vakarų krašto Gamtos mokslų ir biologijos olimpiadoje krašto etape užėmusią savo grupėje I vietą, ir jos mokytoją Auksę Dapkevičienę.