Informacija apie švietimo pagalbos specialistus

Mokyklos švietimo pagalbos specialistai dirba nuotoliniu būdu. Jie pasiekiami ir atviri klausimams telefonais, per tamo dienyną ar elektroniniu paštu.

Psichologės ir socialinės pedagogės nuotolinės konsultacijos vaikams ir tėvams teikiamos darbo dienomis nuo 9.00 iki 17.00 val. Jei nepavyks iš karto susisiekti, specialistės jums atsakys vėliau.

Logopedė ir specialioji pedagogė dirba pagal tvarkaraštį. Dėl konsultacijų kreipkitės per TAMO dienyną.

Psichologė Giedrė Martinkienė 867087236 giedre.martinkiene@dachas.lt
Socialinė pedagogė Eglė Kubiliūtė 867079862
egle.kubiliute@dachas.lt
Logopedė-spec. pedagogė Ingrida Tammi-Leistrumienė
867201758
ingrida.tammi-leistrumiene@dachas.lt

Logopedė-spec. pedagogė Rasa Vaitkuvienė
867201814 rasa.vaitkuviene@dachas.lt

Emocinės ir psichologinės pagalbos kontaktai (telefonu ir internetu)

Jaunimo linija www.jaunimolinija.lt Tel. Nr.
880028888
I–VII
visą parą
JAUNIMUI (teikia savanoriai)
Vaikų linija www.vaikulinija.lt Tel. Nr.
116111
I–VII
11–23 val.
VAIKAMS (teikia savanoriai)
Vilties linija www.viltieslinija.lt Tel. Nr.
116123
I–VII
visą parą
SUAUGUSIEMS (paramą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai
Tėvų linija www.tevulinija.lt Tel. Nr.
880090012
I–V
11–13 val.
ir 17–21val.
TĖVAMS (teikia profesionalūs psichologai)

LIETUVIŲ KALBOS DIENŲ renginiai

Nuo 2020 m. Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios mūsų mokykloje vyko patys įvairiausi renginiai, skirti LIETUVIŲ KALBOS DIENOMS.

Renginių ciklą pradėjome radijo laida, skirta Vasario 16-ajai.

Šeštokai rašė diktantą, susijusį su Lietuvos istorija, atsakinėjo į klausimus apie šalies nepriklausomybę, svarbiausius jos įvykius.

Buvo išrinkti raštingiausi mokyklos 5–8 klasių mokiniai:

  • raštingiausia penktokė – Adrija G. (5Σ)
  • raštingiausia šeštokė – Vytė K. (6t)
  • raštingiausia septintokė – Agnė M. (7g)
  • raštingiausia aštuntokė – Melita D. (8g)

Tuo laiku trečio ir ketvirto aukšto sienas papuošė septintokų stendai, skirti lietuvių kalbos kultūrai puoselėti („Kramtyk, ką kalbi“).

Visų klasių mokinius smagiai nuteikė interaktyvi viktorina „Ar pažįsti savo kalbą?“

Ne vieną kartą buvo parodytas 7t klasės spektaklis pagal Justino Marcinkevičiaus kūrybą.

Didžiuojamės, jog Nacionalinį diktantą rašė ne tik gausiai susirinkę aštuntokai, bet ir mokinių tėveliai.

Ačiū visiems, gerbiantiems gražiąją bei senąją LIETUVIŲ KALBĄ.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos

Projekto „ArtMile2019“ atgarsiai

Bendras mūsų ir Japonijos Ushiku municipaliteto Okuno pagrindinės mokyklų gamtosauginis projektas „ArtMile2019“ jau įvykdytas. Didžiuojamės puikiu rezultatu – kartu sukurta vėliava, kuri bus eksponuojama Tokijo Olimpinių žaidynių metu. Vėliavoje vyrauja dvi temos. Japonai pasirinko „Pasaulis be sienų“, o lietuviai – „Jūrų ir vandenynų ekologija“. Šį bendrą dviejų šalių moksleivių projektą aprašė Japonijos spauda, na o jo organizatoriai ir kuratoriai mūsų rezultatyvų bei produktyvų bendradarbiavimą įtraukė į gerosios patirties pavyzdžių aprašą. Neslėpsime – smagiausia buvo skaityti Japonijos moksleivių įspūdžius apie bendrą darbą. Hasegawa 6 kl.: „Kultūrų skirtumas puikiausiai atsiskleidžia tapyboje ir spalvų pasirinkime. Gera dalintis bendra žinute su žiūrovais apie pasaulį be sienų ir švarius vandenynus“.

Tikimės, kad užsimezgusi graži dviejų šalių mokinių draugystė gyvuos ir ateityje.

Mokytojos Saulė Likpetrienė ir Vilma Norvaišienė

„Lost in translation“

2020 metais gausus S. Dacho progimnazijos moksleivių būrys dalyvavo respublikiniame vertėjų ir iliustratorių konkurse „Tavo žvilgsnis“. Belaukiant rezultatų ir siekiant pristatyti jaunųjų vertėjų nuveiktą rimtą darbą – angliškos pasakos vertimą į lietuvių kalbą, sumanytas anglų k. pamokų ciklas mokyklos skaitykloje „Lost in translation“. Bibliotekininkė Dalia Kikilienė 3–6 kl. mokiniams akcentavo vertėjų darbo svarbą, nes be jų užsienio autorių knygų skaityti negalėtume. O kūrinių tokia gausybė! Knygų apsuptyje smalsu bei įdomu klausytis tekstų originalo kalba ir klasės draugų pristatomų vertimų, kurių būta skirtingų. Jaunieji vertėjai dalinosi patirtimi ir mėgavosi draugų komplimentais. Pasirodo, ne taip lengva suvaldyti žodžius prieš suguldant juos į sakinį. Šio ciklo pamokos abejingų nepaliko.

Anglų k. mokytoja Saulė Likpetrienė ir bibliotekininkė Dalia Kikilienė

Sveikiname!

Sveikiname Adriją G. (5Ʃ kl.), Klaipėdos miesto 5 klasių mokinių diktanto konkurse „Rašau be klaidų 2020“ užėmusią II vietą, ir jos mokytoją Daivą Marozienę.

„Laisvei 30“

2020 m. kovo 10 d. klasių auklėtojai ir mokytojai savo mokiniams vedė šventinę klasės valandėlę, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Per klasės valandėlę mokiniai taip pat kūrė ir linkėjimus „SAU, MIESTUI, ŠEIMAI, LIETUVAI“. Kortelės su kiekvienos klasės linkėjimais buvo surištos ant specialiai sukurtos „Laisvės vėjo malūnėlių kompozicijos“.

Mūsų progimnazijoje – svečiai iš Panevėžio

2020 m. vasario 20 d. rytą beveik visi Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos mokytojai ir specialistai atvyko pasisemti patirties į mūsų progimnaziją. Su dideliu susidomėjimu klausėsi patyriminio mokymosi organizavimo patirčių, kurias pristatė mokytojai Rita Zupkutė, Karolis Makauskas, Edita Miravičiūtė ir Vilma Norvaišienė. 6Σ klasės mokiniai Tomas ir Dominykas pristatė savo verslumo bendrovę. Mokyklos laboratorijoje su mokytojomis Aukse Dapkevičiene ir Virginija Bireniene išbandė mokinių daromus laboratorinius darbus su indikatoriais. Teatro mokytojai Karolis Makauskas ir Rita Andriulionienė leido pasijusti teatro klasių mokiniais. Svečiai džiaugėsi praleistu pusdieniu mūsų mokykloje ir pakvietė apsilankyti pas juos.