2016–2017 m. m. mokyklos bendruomenė dalyvavo Klaipėdos miesto tarpmokykliniame konkurse „Sveikiausia Klaipėdos mokykla“. Konkurso metu buvo vykdomos fizinio aktyvumo ir kitos sveikatinimo veiklos.

Pasaulinė triukšmo suvokimo diena

Balandžio 26 dieną mokykloje buvo minima Triukšmo suvokimo diena.

Šios akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į visiems aktualią triukšmo problemą, ugdyti vaikų supratimą apie triukšmą, siekiant ne tik pabrėžti didesnį jų jautrumą neigiamam triukšmo poveikiui mokykloje, namuose, renginiuose, bet ir ugdyti atsakomybę dėl pačių keliamo triukšmo. Atvykstančius į mokyklą mokinius ir kitus bendruomenės narius pasitiko Tylos mimai. Pertraukų metu jie ragino visus elgtis tyliau ir ramiau. Ilgosios pertraukos metu vidiniame mokyklos kiemelyje mokiniai buvo pakviesti dalyvauti Tylos žygyje. Žygio tikslas – žygiuojant tyloje, suvokti ir pajusti tylos esmę. Informacija apie triukšmo sukeliamą žalą sveikatai buvo viešinama ir kitose mokyklos erdvėse.

Dėkojame prie akcijos aktyviai prisidėjusiems 6t klasės mokiniams ir teatro mokytojui Karoliui, lyderių klubo nariams ir lietuvių kalbos mokytojai Laimai bei mokyklos savanoriams.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nurodo triukšmo sukeltus padarinius:

  • Triukšmas pažeidžia mūsų klausą;
  • Triukšmas sutrikdo miegą;
  • Triukšmas skatina streso hormonų išsiskyrimą;
  • Triukšmas sukelia nepasitenkinimą;
  • Triukšmas turi įtakos kalbos suvokimui ir neigiamai veikia mokymo procesą;
  • Triukšmas turi įtakos protinių užduočių atlikimui;
  • Triukšmas turi įtakos socialinei elgsenai.

Nurimusiam protui paklūsta Visata. (Senovės kinų filosofas Laozi)

Sveikatos priežiūros specialistė Neringa ir socialinė pedagogė Eglė

Paskaita „Kūno įvaizdis, jo svarba ir ryšys su sveikata“

Kūno įvaizdžio problema paliečia įvairaus amžiaus žmones, tačiau ypatingai jautri visuomenės dalis šiuo klausimu – jaunimas. Todėl balandžio 20 dieną projekto „Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų modelio diegimas Klaipėdos mieste“ koordinatorė, visuomenės sveikatos specialistė Gintarė Bašturova mūsų mokyklos aštuntokams pristatė šią temą.
Paskaitų metu lektorė apžvelgė išvaizdos sampratos evoliuciją, aptarė pagrindines sveikatą žalojančias elgsenas atsiradusias dėl nepasitenkinimo savo kūnu ir jas lemiančius veiksnius. Pasidalino vertingais patarimais, kaip pamilti save ir savo unikalumą.

Balandžio 7 d. minima Pasaulinė sveikatos diena

Balandžio 7 d. minima Pasaulinė sveikatos diena. Šią dieną stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į svarbiausias sveikatos problemas. 2017 metų Pasaulinės sveikatos dienos tema – „Depresija: pasikalbėkime“.
Šią dieną mūsų mokykloje vyko konkursas „Sveikatos išminčiai“, skirtas aštuntųjų klasių mokiniams. Mokiniai pasitikrino savo žinias sveikatos srityje. Konkursą organizavo biologijos mokytoja Auksė Dapkevičienė ir sveikatos specialistė Neringa Jencienė, vedė Klaipėdos universiteto sveikatos fakulteto studentė Rasa Juršėnaitė.
Konkurso nugalėtojams buvo įteikti diplomai.
Pirmoji vieta atiteko 8A klasės komandai, antroji – 8T, trečioji – 8G klasės komandai.
Pasibaigus konkursui mokiniai pasivaišino morkomis ir salierais, atkreipiant dėmesį į daržovių svarbą žmogaus sveikatai.