Sveikos mitybos diena mokykloje

Lapkričio 8-oji – Europos sveikos mitybos diena. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, mūsų sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo gyvensenos ir mitybos. Taigi, šią dieną Europos šalyse visuomenė skatinama maitintis sveikai, organizuojami renginiai, kuriuose pasakojama apie sveikatai palankios, sveikos mitybos principus.

Vis daugiau vaikų susiduria su sveikatos problemomis, kylančiomis dėl netinkamos mitybos.

Ta proga, lapkričio 8 dieną diskutavome apie maistą, prisiminėme sveikos mitybos principus bei pagrindines taisykles.

Kalbėdami apie sveiką mitybą, turėtume nepamiršti vandens ir fizinio aktyvumo svarbos. Jei maitinsimės kaloringai ir mažai judėsime – gresia antsvoris ar nutukimas bei kitos lėtinės ligos.

Dėkojame pradinių klasių mokiniams ir mokytojoms prisidėjusiems prie šios dienos akcijos paminėjimo. Taip pat – mūsų valgyklos darbuotojoms, kurios mielai visus vaišino vaisių ir daržovių pjaustiniais bei gardžiu česnakiniu padažu.

Spręskite apie savo sveikatą, stebėdami tai, kaip džiaugiatės rytu ir pavasariu. (Dž. Vanameikeris)

Pirmosios pagalbos mokymai

Simono Dacho progimnazijoje 2019 m. spalio 14 ir 21 d. vyko dviejų ciklų pirmosios pagalbos mokymai 7t klasės mokiniams. Mokymus vedė Klaipėdos miesto GMP paramedikas Simonas Žutautas.

Šių mokymų tikslas – išmokyti suteikti pirmąją pagalbą nelaimingų įvykių atvejais. Mokiniai buvo mokomi teisingai iškviesti GMP telefonu, sužinojo, kaip padėti nelaimės ištiktam žmogui: gaivinti užspringus, sutrikus širdies ritmui ar kvėpavimui, kokia pirmoji pagalba kraujuojant.
Mokiniai praktiškai galėjo atlikti gaivinimą ir stebėti, kaip veikia defibriliatorius, mokytis juo naudotis.

Mums reikia ne tiek draugų pagalbos, kiek įsitikinimo, kad jie atskubės mums į pagalbą. (Epikūras)

Mokykloje paminėta pasaulinė košės diena

2019 m. spalio 10 d. Simono Dacho progimnazijos 1–4 klasių mokiniai dalyvavo Pasaulinės košės dienos minėjimo akcijoje. Mokiniai ne tik serviravo ir puošė stalus, bet ir kartu su tėveliais dalijosi savo gardžiausios šeimos košės receptais. Kalbėjome apie košės naudą sveikatai, kuri košė vertingiausia ir kurią reikėtų valgyti dažniau, kuo galima paskaninti košę.

Akcijos tikslas – skatinti mokinius kasdien rinktis naudingus ir maistingus produktus bei akcentuoti košės naudą sveikatai.

  • Pusryčiams košė – tiek vaikams, tiek suaugusiems yra puikus energijos šaltinis, padedantis palaikyti aktyvią protinę ir fizinę veiklą.
  • Pusryčiams valgoma košė garantuoja ir gerą dienos pradžią.
  • Valgydami košes, patiekalus iš kruopų, gauname mažiausiai 15 organizmui būtinų medžiagų: vitaminų, mineralų, aminorūgščių, angliavandenių, augalinių aliejų.

Visos šios naudingos maistinės medžiagos sumažins širdies ir kraujagyslių ligų riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, apsaugos nuo vidurių užkietėjimo ir kitų susirgimų.

Kviečiame pasigrožėti akimirkomis, kurias nuotraukose įamžino teatro mokytojas Karolis Makauskas!

Visas tavo maistas turi būti tavo vaistas! (Hipokratas)

Sveikatos priežiūros specialistė Neringa Jencienė

Judrioji pertrauka – zumbos muzikos ritmu

Rugsėjo 18 d. visi pradinių klasių mokinukai buvo pakviesti prie pagrindinio mokyklos įėjimo pašokti zumbą. Šokio treniruotę pravedė trenerė Sigita Laurinaitienė.
Tai buvo puiki proga ne tik pašokti, žaismingai praleisti laiką, bet ir pasisemti gerosios energijos.
JUDRIOJI PERTRAUKA – projekto „Sveikatą stiprinantis fizinis aktyvumas“ dalis. Projektas finansuojamas Sveikatos stiprinimo fondo.

 

Išmok suteikti pirmąją pagalbą

Balandžio–gegužės mėnesiais Simono Dacho progimnazijoje vyko dviejų ciklų pirmosios pagalbos mokymai 7g klasės mokiniams. Mokymus vedė Klaipėdos miesto GMP paramedikas Simonas Žutautas. Praktinių paskaitų metu mokiniai sužinojo, kaip padėti nelaimės ištiktam žmogui: gaivinti užspringus, sutrikus širdies ritmui ar kvėpavimui, kokia pirmoji pagalba kraujuojant.
Dalyvaujant profesionaliam lektoriui, mokiniai praktiškai atliko gaivinimą, stebėjo, kaip veikia defibriliatorius, mokėsi juo naudotis.
Dangaus amžina išmintis paskelbė, kad žmogus visada turi ateiti į pagalbą kitam žmogui. (Teokritas)

Sveikatą stiprinančios mankštos mokytojams

Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biurui įgyvendinant projektą „Klaipėdos m. tikslinių gyventojų grupių sveikos gyvensenos skatinimas“, Simono Dacho mokykloje kovo 18–gegužės 2 d. vyko sveikatą stiprinančios mankštos mokytojams pagal programą „Judu sveikai“.
Programos „Judu sveikai“ metu buvo vykdomos mankštos vedamos trenerės Alinos Bocman. Mokytojai turėjo puikią galimybę ne tik sudalyvauti treniruotėse, tinkamai įvaldyti užsiėmimų techniką, tačiau ir pagerinti fizinę bei psichinę savijautą bei išmokti atsipalaiduoti.

„Susikoncentruok į pratimų atlikimo tikslumą, netaisyklingai atliekami jie neturi jokios vertės.“ J. A. Pilates

Lapkričio 8-oji – Sveikos mitybos diena

Lapkričio 8-oji yra minima kaip Sveikos mitybos diena. Šią dieną įvairių šalių žmonės raginami atkreipti dėmesį į ypatingą tinkamo maitinimosi svarbą sveikatai, tikslu padėti suprasti sveikos mitybos pagrindus.
Šią dieną mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai vaišinosi savo suneštais įvairiausiais vaisiais ir daržovėmis, ragavo imbiero arbatą su medumi. Klasėse vyko pokalbiai apie vaisių ir daržovių naudą sveikatai, sveikos mitybos principus ir pagrindines taisykles.
Mokyklos valgykloje mokiniai galėjo pasivaišinti obuoliais bei paskanauti vaisių ir daržovių asorti.
… žmonijos geradariu bus laikomas tas, kuris išmokys žmogų tenkintis labiau nekaltu ir sveikesniu maistu. (Henris Deividas Toro)

Kuprinių svėrimo akcija

Simono Dacho progimnazijoje rugsėjo 24 – spalio 22 dienomis vyko kuprinių svėrimo akcija. Akcijoje dalyvavo 1–6 klasių mokiniai.
Šios akcijos tikslas – atkreipti mokinių ir jų tėvelių dėmesį į mokyklinės kuprinės svorį ir turinį bei galimą sunkios kuprinės poveikį vaiko sveikatai. Todėl kuprinių svėrimas yra sudedamoji laikysenos sutrikimų profilaktikos dalis ilgalaikėje perspektyvoje.

Daugiau apie akciją

Sveikiname „Judriausios klasės“ dalyvius!

2018 m. gegužės 11 d. Klaipėdos „Sendvario“ progimnazijoje vyko „Judriausios klasės“ konkurso baigiamasis etapas. Simono Dacho progimnazijos 2b klasės mokiniai kartu su mokytoja Ieva Mikštiene ir sveikatos priežiūros specialiste Neringa Jenciene iškovojo trečiąja vietą.

Nugalėjusi klasė gavo nemokamą apsilankymą naujajame Klaipėdos baseine. Taip pat dalyvavusioms mokytojoms Ingai Ambrazaitienei, Vaidai Skublickienei įteiktos Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro padėkos už fizinio aktyvumo skatinimą konkurse „Judriausia klasė“ bei padovanotos šiaurietiško ėjimo lazdos.

Proto mūšis „Ar viską žinai apie žalingus įpročius?“

Kovo 7 d. Simono Dacho progimnazijoje vyko proto mūšis žalingų įpročių prevencijos tema „Ar viską žinai apie žalingus įpročius?“
Šio renginio tikslas – patikrinti mokinių žinias apie sveikatai žalingus įpročius bei formuoti teigiamą požiūrį į gyvenimą be žalingų įpročių.
Renginį organizavo ir vedė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai. Protų mūšyje dalyvavo aštuntųjų klasių mokiniai. Iš viso varžėsi 5 komandos. Gerai pasirodė 8d ir 8t klasių komandos. Trečiosios vietos laimėtoja tapo 8a, antrosios – 8g klasės. Pirmoji vieta atiteko 8m klasės komandai.
Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems dalyvavusiems!