Sveikiname „Judriausios klasės“ dalyvius!

2018 m. gegužės 11 d. Klaipėdos „Sendvario“ progimnazijoje vyko „Judriausios klasės“ konkurso baigiamasis etapas. Simono Dacho progimnazijos 2b klasės mokiniai kartu su mokytoja Ieva Mikštiene ir sveikatos priežiūros specialiste Neringa Jenciene iškovojo trečiąja vietą.

Nugalėjusi klasė gavo nemokamą apsilankymą naujajame Klaipėdos baseine. Taip pat dalyvavusioms mokytojoms Ingai Ambrazaitienei, Vaidai Skublickienei įteiktos Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro padėkos už fizinio aktyvumo skatinimą konkurse „Judriausia klasė“ bei padovanotos šiaurietiško ėjimo lazdos.

Proto mūšis „Ar viską žinai apie žalingus įpročius?“

Kovo 7 d. Simono Dacho progimnazijoje vyko proto mūšis žalingų įpročių prevencijos tema „Ar viską žinai apie žalingus įpročius?“
Šio renginio tikslas – patikrinti mokinių žinias apie sveikatai žalingus įpročius bei formuoti teigiamą požiūrį į gyvenimą be žalingų įpročių.
Renginį organizavo ir vedė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai. Protų mūšyje dalyvavo aštuntųjų klasių mokiniai. Iš viso varžėsi 5 komandos. Gerai pasirodė 8d ir 8t klasių komandos. Trečiosios vietos laimėtoja tapo 8a, antrosios – 8g klasės. Pirmoji vieta atiteko 8m klasės komandai.
Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems dalyvavusiems!

Konkurso „Judriausia klasė“ atidarymo akimirkos

Klaipėdos mieste nuo vasario 1 dienos iki gegužės 1 dienos vyksta konkursas „Judriausia klasė“. Mūsų mokyklą šiame konkurse atstovauja keturios klasės 1–4 klasių amžiaus grupėje ir keturios – 5–8. Konkurso atidarymas vyko vasario 15 dieną Atgimimo aikštėje.

„Judriausia klasė“ tai mokinių sporto ir sveikatingumo konkursas.

KONKURSO TIKSLAS – skatinti mokinių fizinį aktyvumą, formuoti teisingą požiūrį į savo sveikatą propaguojant sveikos gyvensenos principus, pripažinti sveiką gyvenimo būdą kaip prioritetą klasės vertybių skalėje.

Pasaulinės AIDS dienos viktorina

Gruodžio 8 dieną mūsų mokyklos aštuntokų komandos dalyvavo viktorinoje „AIDS: geriau žinoti“.
Viktorina buvo organizuota Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistų kvietimu pasaulinei AIDS dienai paminėti. Šių metų šūkis: „Mano sveikata – mano teisė“.
Mokiniai atskleidė savo žinias ir įgijo naujų žinių apie šią klastingą ligą.
Apdovanoti buvo visi, tačiau geriausiai pasirodė 8m klasės komanda (Gretė Gajauskaitė, Milda Saunoriūtė, Tėja Amšiejūtė, Agnė Bartkėnaitė).
Dėkojame visiems už aktyvų dalyvavimą!

Biologijos mokytoja Auksė Dapkevičienė
Sveikatos priežiūros specialistė Neringa Jencienė

Įkvepiantis susitikimas su aktore Egle Jackaite

Lapkričio 17 dieną Klaipėdos Simono Dacho progimnazijoje, teatro klasėje, lankėsi Klaipėdos dramos teatro aktorė Eglė Jackaitė. Viešnia pasidalino savo patirtimi su mokiniais apie tai, kaip svarbu nebijoti svajoti, pozityviai mąstyti, kaip susidoroti su stresu, viešojo kalbėjimo baime ir t. t. Temų įvairovė inspiravo įdomią diskusiją, kurios metu mokiniai uždavinėjo įvairius klausimus apie kuriamus vaidmenis, spektaklių marginalijas.
Susitikimas buvo išties naudingas ir suteikė motyvacijos drąsiai siekti išsikeltų tikslų.

Paminėjome pasaulinę diabeto dieną

Šaltą lapkričio 14 dienos popietę paminėjome pasaulinę diabeto dieną. 6m ir 5m klasių mokiniai išklausė paskaitą apie šią klastingą ligą. Mums pasakojo, kad ši liga išties sunki ir lieka visam gyvenimui.
Vėliau visi keliavome į Melnragės paplūdimį. Jūra banguodama sveikino mus atvykus. Visi dėvėjome mėlynas pirštines, buvome apsigaubę mėlynomis skarelėmis. Prie jūros mes laikėme ilgą mėlyną juostą, kuri suvedė visus į didelį ratą. Stovėdami tame rate mes vienas kitam mėtėme mėlynų siūlų kamuolį, kad susidarytų apskritimas.
Manau, kad tokios akcijos reikalingos žmonėms, kurie nesupranta, kokia tai liga ir kaip jaučiasi ja sergantys žmonės. Po šios akcijos ir aš pajutau, kad noriu sergantiems žmonėms padėti, juos palaikyti.
Darija Baublytė, 6m

Vakare Stasio Šimkaus konservatorijoje vyko koncertas „Kai žodžių neužtenka“. Scenoje kartu su savo bendraamžiais šoko, dainavo, grojo „cukrinukai“ – cukriniu diabetu sergantys vaikai. Šį koncertą pradėjo mūsų mokyklos tėvelių choras ir berniukų ansamblis (vadovė Sigita Užporaitė).

Lapkričio 8-oji – Europos sveikos mitybos diena

Ankstyvą trečiadienio rytą Mokinių lyderių klubas visus atvykstančius į pamokas jau vaišino obuoliais. Pradinių klasių mokinukai vaišinosi savo suneštais įvairiausiais vaisiais ir daržovėmis. Klasėse vyko pokalbiai apie vaisių ir daržovių naudą sveikatai, sveikos mitybos principus ir pagrindines taisykles.
Sveika mityba yra vienas pagrindinių sveikatą lemiančių gyvensenos veiksnių bei ligų riziką mažinančių elementų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, mūsų sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo gyvensenos ir mitybos. Įvairių mokslinių tyrimų duomenimis, mitybos įpročiai net 25–30 proc. turi įtakos mūsų sveikatai.
Mityba yra susijusi su sergamumu širdies ir kraujagyslių bei kitomis lėtinėmis ligomis. Daržovių ir vaisių, augalinių aliejų, žuvies vartojimas šių ligų riziką mažina, o riebių gyvulinių produktų vartojimas – didina. Jei žmogaus mityba atitiks organizmo fiziologinius poreikius, remsis sveikos mitybos principais ir pagrindinėmis taisyklėmis, jei bus laikomasi mitybos režimo, – ji bus ne tik sveika, bet ir sveikatinanti, padės ne tik išsaugoti sveikatą, bet ir ją įtvirtinti bei stiprinti.
Svarbu:
Nepamiršti, kad sveikiausias gėrimas – vanduo.
Ypatingai svarbu laikytis ne pavienių sveikos mitybos taisyklių, o atsižvelgti į jas visas bei kasdien aktyviai judėti.

„Valgome tam, kad gyventume, bet negyvename tam, kad valgytume.“
(Senovės graikų filosofas Sokratas)
MLK vadovė Algimanta Liudaitė
Sveikatos priežiūros specialistė Neringa Jencienė

2016–2017 m. m. mokyklos bendruomenė dalyvavo Klaipėdos miesto tarpmokykliniame konkurse „Sveikiausia Klaipėdos mokykla“. Konkurso metu buvo vykdomos fizinio aktyvumo ir kitos sveikatinimo veiklos.