Sveikiname mokyklos matematikos olimpiados nugalėtojus!

Sveikiname mūsų mokyklos matematikos olimpiados 5 kl. nugalėtojus:

I vieta Simanaitytė Vilnė 5d
II vieta Jurkus Orestas 5g
III vieta Žalys Matas 5d

Sveikiname 6 kl. nugalėtojus:

I vieta Rūta Liutinskytė 6a
II vieta Kristina Noreikaitė 6t
III vieta Alvita Kleibaitė 6m

Sveikiname 7 kl. nugalėtojus:

I vieta Marijus Taraškus 7g
II vieta Džiugas Dapkevičius 7g
III vieta Morta Vainilavičiūtė 7t

Sveikiname 8 kl. nugalėtojus:

I vieta Saunoriūtė Milda 8m
II vieta Maliauskaitė Liana 8t
III vieta Kurovas Dovydas 8t

Pasaulinės AIDS dienos viktorina

Gruodžio 8 dieną mūsų mokyklos aštuntokų komandos dalyvavo viktorinoje „AIDS: geriau žinoti“.
Viktorina buvo organizuota Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistų kvietimu pasaulinei AIDS dienai paminėti. Šių metų šūkis: „Mano sveikata – mano teisė“.
Mokiniai atskleidė savo žinias ir įgijo naujų žinių apie šią klastingą ligą.
Apdovanoti buvo visi, tačiau geriausiai pasirodė 8m klasės komanda (Gretė Gajauskaitė, Milda Saunoriūtė, Tėja Amšiejūtė, Agnė Bartkėnaitė).
Dėkojame visiems už aktyvų dalyvavimą!

Biologijos mokytoja Auksė Dapkevičienė
Sveikatos priežiūros specialistė Neringa Jencienė

Dar vienos kūrybinės „MoPic“ dirbtuvės šeštadienį mokykloje

2017 metų gruodžio mėnesio 9 dieną programos Erasmus+ projekto „MoPic“ dalyviai vėl susitiko mokykloje, kūrybinėse dirbtuvėse „Garbage Art Workshop“ („Šiukšlių meno dirbtuvės“).
Projekto tikslas − sukurti virtualios realybės muziejų, kuriame bus galima susipažinti su trimis istoriniais Klaipėdos objektais: Centriniu paštu ir karilionu, Biržos tiltu ir burlaiviu Meridianas, Dramos teatru ir Teatro aikšte.
Pagrindinis šio šeštadienio kūrybinių dirbtuvių tikslas buvo išsirinkti savo projekto objektų nuotraukas ir jas atkurti paveiksluose panaudojant buityje nebereikalingus daiktus: maišelius, kamštukus, laikraščius, dėžes, kilimėlius, dekoracijas, vienkartinius indelius, dažų tūbeles, įrašymo diskus ir pan.
Su šia kūrybine technika projekto dalyviai susipažino Alandų salose (Suomijoje) vykusiame Erasmus+ tarptautiniame mokymosi/mokymo/dėstymo vizite 2016 m. rudenį.
Šeštadieninių kūrybinių „Garbage Art Workshop“ dirbtuvių rezultatas užfiksuotas antrojoje su thinglink.com sukurtoje interaktyvioje 360˚ nuotraukoje.
Norint atidaryti, prašome paspausti ant nuotraukos.

Robotų konstruktorių turnyras

Gruodžio 9 d. PC „Elektromarkt“ vyko miesto moksleivių robotų konstruktorių turnyras „Elektromarkt“ taurei laimėti. Turnyro prizininkų laukė nuostabūs rėmėjų prizai: dronai, virtualios realybės akiniai, bluetooth  kolonėlės. Varžybose puikiai sekėsi mūsų mokyklos komandai „Dacho lokiai“ (Lukas Adomauskas 8a, Nojus Malinauskas 8a). Komanda turnyre iškovojo III – ąją vietą ir laimėjo virtualios realybės akinius. Sveikiname!

Vadovas Audrius Česnelis

Projekto „Pažink valstybę” veiklos pristatymas Aplinkos ministerijoje

Pirmadienis, gruodžio 4-oji, 7a klasės mokiniams prasidėjo anksti – jau 5.30 autobusu 19 mokinių komanda išvykome į Vilnių pristatyti mokyklos veiklos projekte „Pažink valstybę” Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijoje. Šioje projekto grupėje dalyvavo gimnazistai iš Šakių, Mažeikių, Vilniaus, Vilkaviškio, Tauragės rajonų, šeštokai iš Visagino ir mūsų septintokai.

Atvykusius moksleivius pasveikino viceministras Dalius Krinickas, jis pasidžiaugė prasmingu ir aktyviu mokinių dalyvavimu projekte „Pažink valstybę“, pristatė svarbiausias Aplinkos apsaugos ministerijos veiklos kryptis.

Mokyklų komandos pristatė savo tyrinėtas aplinkosaugines problemas: aplinkos ir vandens telkinių tarša, nepakankamas atliekų rūšiavimas ir kt. Nors nepakankamo atliekų rūšiavimo problemą sprendė 6 komandos – visos jos vykdė skirtingas veiklas – todėl visi galėjome pasidalinti idėjomis. Teko atsakyti į susidomėjusių ministerijos specialistų ir kitų komandų klausimus. Mokiniai išgirdo ministerijoje dirbančių specialistų komentarus, kaip problemos yra sprendžiamos nacionaliniu lygiu, sužinojo, kokias dar problemas mokiniai galėtų tyrinėti ir ieškoti jų sprendimo būdų.

Projektas mums padėjo susipažinti su valstybės institucijų veikla, suprasti, kokias problemas sprendžia savivaldybės, kam yra naudojami surinkti mokesčiai, kiek kainuoja atliekų surinkimas ir kiek sutaupome atliekas rūšiuodami. Supratome, kad mokinių atliekami maži darbeliai yra svarbūs, ypač jei į juos įsijungia visa mokyklos ar rajono bendruomenė.

Projekto ƒ„Pažink valstybę” koordinatorė L. Vaivadienė

Daugiau apie vizitą https://www.upc.smm.lt/naujienos/valstybe/pazink3.php

Projekto „Pažink valstybę” pristatymą galima matyti čia

Pirmosios žvakės uždegimo šventė

Gruodžio 4 dienos rytą 1b klasės mokiniai įžengė į visiems džiaugsmingą Kalėdų laukimo laikotarpį. Klasėje buvo organizuota Pirmosios Advento žvakės uždegimo šventė. Mokiniai pynė vainiką, puošė jį, tiesė šviesos kelią nuo pirmosios žvakės į savo širdis ir namus. Aktyviai į vainiko pynimą įsijungė ir mokinių tėveliai. Jie į namus išsinešė po žvakelę, kuri simbolizavo mūsų vaikučių šilumą ir meilę.

 

Gamtos ir žmogaus pamoka Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centre

Lapkričio 29 d. integruoto gamtos mokslų kurso klasėms 5g ir 5t gamtos ir žmogaus pamoka vyko Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centre.

UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) – tai septynių Klaipėdos apskrities savivaldybių bendra įmonė, įkurta 2003 metais, kurios pagrindinė užduotis – sukurti naują, Europos Sąjungos ekologijos standartus atitinkančią atliekų tvarkymo sistemą Klaipėdos regione.

Pagrindinės bendrovės akcininkės yra Klaipėdos, Palangos, Neringos miestų, Klaipėdos, Kretingos, Šilutės, Skuodo rajonų savivaldybės.

Mokiniai susipažino su atliekų tvarkymo centro veikla, turėjo unikalią galimybę pamatyti, kaip naudojant šiuolaikines technologijas rūšiuojamos ir tvarkomos atliekos ir išklausė paskaitą apie centro veiklą.

Ši pamoka buvo integruoto teminio mokymo AB „Antras daiktų gyvenimas“ pamoka, skirta Europos atliekų mažinimo savaitei paminėti.

Mokykloje karaliavo LITERATŪRA ir AZARTAS

Lapkričio 29 d. vyko literatūrinis žaidimas „Vaikai vaikams apie knygas“. Dalyvavo šešios svečių komandos: Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos, Klaipėdos rajono Kretingalės pagrindinės mokyklos, Klaipėdos miesto Liudviko Stulpino progimnazijos, „Smeltės“, „Saulėtekio“ bei Maksimo Gorkio progimnazijos. Susirinkę tikri knygų, literatūros mėgėjai, skaitytojai parodė savo išmanumą, kūrybiškumą, bendradarbiavimo gebėjimus. Žaidime komandos nukeliavo 5 ratus: knygateatrio, mozaikos, dėlionės, šarados ir interaktyviųjų šaulių. Karaliavo LITERATŪRA ir AZARTAS.